Чорний день для Гончарука настав! Премії вилізуть боком!

0
344

На Кабмін чекає неприємна розмова з фракцією “Слуга Народу”.

Ввечері, 15 січня, відбудеться спільне засідання членів уряду і фракції “Слуга народу”, на якому буде підніматися питання різкого зростання зарплат чиновників.

Засідання може перерости в “порку” міністрів, повідомляють українські ЗМІ з посиланням на телеграм-канал PavlovskyNews.

Міністри уряду Олексія Гончарука придумали, як відбиватися від нападок за високі премії. Прем’єр вважає, що держслужбовці повинні отримувати високу зарплату, щоб у них не з’явилася спокуса зловживати владою і брати хабарі.

Схожу лінію захисту виробив і міністр економіки Тимофій Милованов. Він заступився за себе і своїх помічників: «у них є сім’ї, у них є діти, у них є ринок».

При цьому Милованов придумав спосіб, як догодити не тільки міністрам, а й простим українцям – необхідно не знижувати зарплати топ-чиновників, а в десятки разів підвищувати всім іншим. Втім, хто заплатить за таку щедрість, міністр не уточнив.

Міністр культури Володимир Бородянський також відбивався від критики за 2 млн грн, які отримав він і його помічники в грудні.

Він заявив, що на держслужбу слід залучати «кращих», що передбачає високі зарплати.

“Однак вирішальний раунд по захист своїх грошей у міністрів відбудеться сьогодні ввечері. В 19:00 в них почнеться зустріч з фракцією «Слуга народу», частина якої буде домагатися звільнення топ-чиновників”, – йдеться в повідомленні телеграм-каналу.

Додамо, що водночас, телеграм канал “Резидент”, повідомляє, що попередня розмова між президентом і Гончаруком вже відбулася.

Надалі подаємо в оригіналі.

“Наше джерело в ОП розповіло, що вже пройшла важка розмова між президентом і прем’єр-міністром України щодо міністерських премій.

Гончарук намагався будь-якими способами захистити “своїх пташенят”, навіть приводив аргумент про конверти депутатам, що ще більше розсердило Зеленського.

Президент України зажадав ліквідувати подразник в суспільстві і перестати малювати 1000% премії, а інакше підуть висновки. Глава Уряду пообіцяв вирішити це питання і стежити за зарплатами топ-чиновників.

Водночас з преміями чмновників Нафтогазу зробити нічого не вийде – це прописано в контрактах у Коболєва і Вітренко, – йдеться у повідомленні.

Також, пізніше, з’явилася інформація, що Кабінет міністрів прийняв рішення встановити новий мінімальний розмір окладу і сітку зарплат для топ-чиновників.

Про це повідомляє народний депутат “ЄС” Олексій Гончаренко.

“Кабмін вирішив не продовжувати практику величезних заробітних плат і встановив сітку для топ-чиновників. І так основні зміни:

1. Встановлюється новий мінімальний розмір посадового окладу в два прожиткових мінімуми (станом на 1 січня 4204 грн).

2. Розміри посадових окладів пропонується затвердити в гривнях, а не коефіцієнтах, як це було в 2019 році.

3. Наприклад, керівник державного органу (Офіс ПУ, апарат РНБО) матиме посадовий оклад на рівні 37800 грн, а рівня міністерств та центральних органів виконавчої влади 33 тисячі 600 грн”, – пише Гончаренко.

Джерело

Понравилась ли Вам новость?

Поставить оценку

Результат / 5. Проголосовало:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here