Люди вражені! МВФ несподівано пред’явив українцям нові вимоги: що ще доведеться зробити заради грошей

0
412

Зовсім недавно Україна ухвалила так званий «антиколомойский» закон, щоб отримати транш МВФ, але тут стало відомо про нових умовах

Пакет маяків для продовження програми можна розділити на кілька блоків: енергетичний, банківсько-фінансовий, фіскальний, судовий і антивируный, зв’язаний з китайським вірусом, пишуть «Українські новини».

Зазначається, що умови кредитування можуть коригуватися по ходу реалізації програми.

Так, за енергетичного напрямку для отримання другого траншу необхідно привести статут НАК «Нафтогаз України» у відповідність з нормами Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Мова йде про перегляд обмежень повноважень наглядової ради НАК, які в березні 2019 року затвердив Кабінет міністрів Володимира Гройсмана. Крім того, необхідно буде в нових договорах на надання комунальних послуг спростити процедуру зміни постачальників газу.

Що стосується банківської сфери, то потрібно на законодавчому рівні змінити процедуру конкурсного відбору членів Вищої ради правосуддя.

У сфері фіскальної політики по митниці і податкової МВФ очікує, що Україна до осені розробить механізм, завдяки якому з 2021 року Державна податкова служба та Державна митна служба будуть працювати як єдині юридичні особи. Зараз же кожне територіальне управління податкової та митної служб працює як окрему юрособу.

У банківській сфері до літа НБУ повинен затвердити план роботи з проблемними активами держбанків. Крім того, МВФ вимагає посилити процедуру врегулювання та ліквідації заборгованості пов’язаних осіб. Для цього потрібно буде внести зміни в закони про Фонд гарантування вкладів і змінити закон про банки і банківську діяльність в частині структури капіталу банків і вимог до капіталу.

За антивірусному напрямом навесні 2021 року потрібно буде провести аудит коштів держбюджету, які були витрачені на боротьбу з пандемією.

Відзначимо, за словами аналітиків, в цих умовах немає нічого надприродного, вони цілком реальні для виконання.

Нагадаємо, 21 травня представники МВФ і України досягли солашения з економічної політики для виділення нового 18-місячного угоди Stand-By Arrangement (stand-by).

Нова програма stand-by з запитуваною доступом в розмірі 3,6 млрд СДР (еквівалентно $5 млрд) спрямована на забезпечення платіжного балансу та бюджетної підтримки, щоб допомогти Україні подолати наслідки пандемії. Джерело

Понравилась ли Вам новость?

Поставить оценку

Результат / 5. Проголосовало:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here