В ООН хочуть, щоб Україна виплачувала репарації постраждалим від війни на Донбасі

0
219

Глава моніторингової місії ООН з прав людини Матільда Богнер вважає, що люди, які постраждали і є жертвами конфлікту, повинні отримати репарації, і український уряд повинен взяти на себе відповідальність за це.

Вона наголосила, що це не означає, що уряд України бере на себе відповідальність за нанесення такої шкоди.

По всій країні це повинні бути справи, пов’язані з Майданом, тим, що ми бачили в Одесі. Ми повинні бачити ефективне розслідування і переслідування,
– вважає Богнер.

Щодо амністії вона зазначила, що перед тим, як її проводити, повинні бути проведені консультації, і необхідно зробити так, щоб вона була корисною для України.

Також представниця ООН повідомила, що в організації вітають спроби уряду України відповісти на потреби людей по всій країні, оскільки це дуже важливий крок до соціальної єдності.

Що таке репарації? 

Повне або часткове відшкодування (за мирним договором або іншими міжнародними актами) державою, що розпочала агресивну війну, збитків, заподіяних державі, що зазнала нападу.

Відзначимо, що Сергій Сивохо, якого призначили радником секретаря Ради національної безпеки і оборони з питань реінтеграції та відновлення Донбасу, вважає, що Україна повинна обов’язково виплачувати пенсії своїм громадянам, які живуть на тимчасово непідконтрольній території.


Понравилась ли Вам новость?

Поставить оценку

Результат / 5. Проголосовало:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here